Відповіді на питання стосовно COVID-19
Що таке коронавірус?
Коронавіруси становлять велике сімейство вірусів з доведеними хвороботворними властивостями по відношенню до людини або тварин.
Які симптоми COVID-19?
До найбільш поширених симптомів COVID-19 відносяться підвищення температури тіла, втомлюваність і сухий кашель. Ряд пацієнтів можуть відзначати різні болі, закладеність носа, нежить, фарингіт або діарею. Як правило, ці симптоми розвиваються поступово і носять слабо виражений характер. У більшості людей (близько 80%) хвороба закінчується одужанням, при цьому специфічних лікувальних заходів не потрібно.

Як поширюється вірус?
Заразитися можна від інших людей, якщо вони інфіковані вірусом. Захворювання може передаватися від людини до людини через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота хворого COVID-19 при кашлі або чханні. Інші люди можуть заразитися в результаті дотику спочатку до таких предметів або поверхонь, а потім - до очей, носа і рота.
Чи можна заразитися COVID-19 від людини, у якого не спостерігається ніяких симптомів?
Вірус в основному поширюється через краплі, що виділяються з дихальних шляхів людини при кашлі або чханні. Ризик зараження від людини, що не має ніяких симптомів, вкрай низький. З іншого боку, у багатьох людей симптоми COVID-19 бувають виражені дуже слабо. Це особливо характерно для ранніх стадій захворювання. Таким чином, ризик передачі COVID-19 від людини, яка не відчуває себе хворим і має тільки слабкий кашель, існує.

Наскільки мені варто боятись зараження COVID-19?
Рівень ризику визначається місцем вашого перебування, а точніше наявністю або відсутністю спалаху захворювання в цьому районі.

Кому загрожує ризик важкого перебігу хвороби?
Наші відомості про COVID-19 ще не повні, але, мабуть, важкий перебіг хвороби частіше відзначається у літніх людей, а також у людей з наявними соматичними захворюваннями (наприклад, артеріальною гіпертензією, захворюваннями серця, легенів, рак або діабет).